12 Mart 2016 Cumartesi

Alışverişimsi ❀

Herkese merhaba ! 

Biliyorsunuz Bursa için kitap fuarı vakti yaklaşıyor. Ben de doğal olarak o zamana kadar bir şeyler satın almayıp para biriktirmeyi hedefliyordum. Fakat küçük bir kaçamağa engel olamadım. O:)Ve kendimi D&R'ın kasasında buluverdim.

Haruki Murakami bu aralar bir hayli popüler bir yazar. Fakat benim "Kadınsız Erkekler" kitabını almamın sebebi bu değil.

Okulda edebiyat hocamızla beraber bir dergi çıkarmayı planlıyoruz ve TM sınıfı olarak tabii ki bize bir hayli pay düşüyor. Konumuza da genel olarak 'edebiyat ve kadın' diyebiliriz. Benim kafamda, bu konu üzerine bir kitap okuyup hakkında bir şeyler yazmak ve alıntılarla zenginleştirmek vardı. Kadınsız Erkekler tam bu sırada çıktı karşıma. KAFA derginin bir bölümünde kitaptan bahsedilmişti ve konusu da oldukça ilgimi çekti. D&R'a girdiğim bir anda da alıvermiş bulundum.

E tabi kitabı yalnız bırakmak da olmazdı. Mavili tonlarda bir defter almak istiyordum ve yanında gördüğünüz 'yazmak için bir milyon neden' defteri de isteğimi yeterli ölçüde karşılıyordu. 

Onlara bir de Stabilo point88 serisinin 51 numaralı mavisi eşlik etti.

Bu D&R ziyaretimden sonra -sanırım D&R Card'ım olmadığı için o zaman pek de ilgimi çekmemiş- D&R'ın harika kitapları 9.90 kampanyasına soktuğunu öğrendim.


Benim ilgimi çeken tabii ki Hobbit oldu ve arkadaşımın D&R Card'ından yararlanarak kitabı aldım. Gönül isterdi ki o harika kaplamalı, ciltli basımını alayım... Ama o kadar indirime girmişken ve bu baskısı da oldukça güzelken kaçırmak istemedim. Böylece fuarda Yüzüklerin Efendisi serisine başlamak için de elime harika bir fırsat geçmiş oldu.

Ah, bu arada D&R'da dikkatimi çeken başka bir şey de PuCCa Günlük defterleriydi.
Bana sorarsanız mantıklı bir hareket olmuş.


Bir diğer bahsedeceğim şey ise, daha önceki bir yazımdan aşina olduğunuz bir konu. 
İngilizce dersinde çeşitli eserler okuyup sınav olduğumuzdan bahsetmiştim.

Bu seneki eserimiz ise "Aşk ve Gurur" ya da "Gurur ve Önyargı".

İngilizce metni henüz okumadım fakat, Türkçe olarak romanı almak için içimde büyük bir istek uyandı.
Metinleri okumak için daha zamanım var fakat filmini izlemek için bekleyemedim. Filmini izlemiş olmam, sınavda da bana yardımcı olacaktır zaten.


Filmi sınıfta izlemeye başlamıştık ama çok az bir ilerleme kaydetmiştik. Bugün sonunda oturup izleyebildim ve şunu söyleyebilirim ki çok çok çok beğendim !

Bu 2005 yapımı olan film uyarlaması. Elbette ki bu eserin bir çok farklı uyarlaması mevcut. 
Dizi uyarlamaları ve yakında vizyonda olacak olan "Aşk ve Gurur ve Zombiler" dahil bütün film uyarlamaları hakkında bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

-Yazar burada hayatı boyunca kullanmadığı kadar uyarlama kelimesini kullandı.-Kitabın bütün baskılarında gözüm kalıyor. Seçerken Allah yardımcım olsun. :)( Bu zaten apayrı güzel...)Bir de 4 Mart günü İstanbul gezisine gitmiştik. Amacım Boğaziçi Üniversitesi'nin eşyalarından bir şeyler almaktı ama öyle içim rahat ede ede para verecek pek bir şey bulamadım. 

Ben de hatıralık eşya satan dükkanlara dadandım. :) 

Ayasofya'nın yanında bir dükkan var. Fiyatları doğal olarak biraz pahalı ama ben yine kendime uygun bir iki parça bir şey aldım.
Bu altlıkları alırken arkalı önlü kalın üç adet sanıyordum. Sonradan 6 tane olduğunu fark ettim.
Ama gerçekten içime sinerek aldım.Bu bileklikte de ciddi anlamda gözüm kalmıştı. Almasaydım içimde kalırdı.O:)Son olarak da ayraç. :)

Malum gezilerin iki vazgeçilmez unsuru ,buzdolabı süsü ve ayraçtır.

Birinden biri olacaktı.

Son olarak küçük bir not eklemek istiyorum. :D

Bir önceki yazımda BİM'e Batman vs Superman oyuncaklarının geleceğine dair bir bilgi vermiştim. Yalan haber olduğunu öğreneli çok oldu ama düzetme yapmaya fırsatım olmamıştı. Zaten gittiyseniz olmadığını görmüşsünüzdür. Zira benim BİM'de bulduğum tek oyuncaklar bunlardı :
Hem de yarı fiyatına düşmüş halde...

(* · ‿ ·) ノ ゛

1 yorum:

  1. Merhaba WattpadTurkiye.Com ailesi olarak yazılarınızı gerçekten çok beğendik. Sizi sitemize davet ediyoruz. Sitemizde Wattpad ile ilgili herşeyi paylaşabilir ve ücretsiz tanıtım reklam yapabilirsiniz. Böylece Wattpad Türkiye kullanıcılarına daha kolay ulaşabilirsiniz. Kaleminiz Daim Olsun... İyi Günler...

    YanıtlaSil