4 Temmuz 2016 Pazartesi

Bir Doğum Günü, Bir Bayram ve Bir Veda

Çok uzun zaman sonra tekrar merhaba :)

Bugün 4 Temmuz 2016 Pazartesi, blogumu açışımın 3. yıl dönümü ve Ramazan Bayramı arefesi. Aslında günün bitmesine yarım saatten az kaldı ama elim anca vardı yazmaya. Çünkü bu sevinçlerle dolu bir yıldönümü yazısından ziyade bir veda yazısı olacak.

Yani nereden başlasam bilemiyorum. İlk yazılarımı döküşümden bu yana çok şey değişti. Tasarımından tutun da fotoğraflarına, yazıların başlıklarından bütün cümlelerine tek tek emeğimi işledim, kendimden bir şeyler katmaya çalıştım. Her yazıyı aynı heyecanla paylaştım. Öyle çok tanınmadı belki blogum çok da profesyonel değildi zaten ama dediğim gibi okuyan on kişiden birinin yaptığı güzel yorumlar her şeye bedeldi. 3 yıl önce bugün blogu açan o kızın hayallerini gerçekleştirebildim mi? Bence evet.

Peki neden mi bitiyor? Ya da tamamen bitiyor demek doğru mu? Açıklayayım. 11. sınıf her ne kadar rahat olsa da kendimizi hafiften sıkmaya başladığımız bir seneydi. Bir kaç aydan beri -son yazıyı girdiğimden beri- gerek film, gerek kitap gerekse kırtasiye konulu yazılar için hep bir hazırlığım vardı. Bunlar birikti, birikti, birikti... Ama bir türlü yazma fırsatı elime geçmedi ve ara açıldıkça açıldı. -Hatta okulca katıldığımız TUBİTAK projesinde tasarımı tamamen bize ait "Türk Edebiyatı'nda Bestelenmiş Şiirler konulu bir kitapçık bastırdık onu bile paylaşamadım.- Sonra anladım ki seneye elim hiç gitmeyecek ve blogumun güzel bir vedayı hak ettiğine karar verdim. ( Şuan dokunsan ağlayacak haldeyim inanın. Çünkü burası aynı zamanda içimi döktüğüm yerdi ve gerçekten içimden gele gele bir şeyler yazmayalı aylar olmuş. Allah'ım canım blogum son anda bile beni mutlu ediyor. :D )

Ha, bu demek mi bir daha hiç dönmeyeceğim ? Bilmiyorum. Wattpad hikayemi de böyle bir yazıyla bitirip dönmemiştim. :P Ama kader, bakarsınız 1 sene sonra ikisine de harika bir dönüş yapmışım.

Yahu günlüğüme yazmayalı bile aylar olmuş. Buraların yokluğunda hiç değilse ona devam ederim zira rahatlamaya birebir. Ay konuyu dağıtmayalım. Ne diyorduk, güzel bir veda olsun ! Hepinizin Ramazan Bayramı da şimdiden mübarek olsun. Allah hepimize bu ülkede huzur içinde geçireceğimiz nice bayramlar nasip etsin.

Eh, söyleyecek hem çok şey var hem de pek bir şey yok... O halde bu kız ağlamadan bu yazı burada bitsin. :)
Ve unutmadan, sen değerli okuyucum,

 bir şekilde bunu okuyorsan, yüzünden gülümseme hiç eksilmesin. Çünkü ne demişti Nilgün Marmara ?

"Öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna"


✿ ✿ ✿


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder